TRASY A PRAVIDLA

24 km Běžecká
z Šopy 1 do Šopy 2 a zpět 

Jak říká název, trasa vede z Kurnik Šopa 1 do Kurnik Šopa 2 a zpět. Je stejná tam a zpět. Vede převážně parky a podél řeky Opavy. Jen asi 5 km z celkové trasy je vedeno po ulicích, ale vždy jsou tam chodníky nebo jsou to ulice s minimálním provozem a s ohledem na minimum křížení silnic s vyšším provozem.


7 km Kočárková
z Šopy 1 k vodě a zpět

Trasa vhodná na procházku, jak s kočárkem tak i s malými dětmi. Pro děti je na otočce nachystána sladká odměna.

12 km Chodecko-Běžecká
z Šopy 2 do Šopy 1

Trasa vede z Kurnik Šopa 2 přes Přívoz po cyklostezce k řece Odře a Opavě a po obou jejich březích se dostanete pod Hošťálkovice, kde se přes ulici Provozní a dále přes Pustkovecké údolí parkem do Kurnik Šopa 1.

Protože je třeba na startu překonat frekventovanou křižovatku, bude start u Šopy 2 jen symbolický a ostrý provedeme za křižovatkou, kde běžce kteří si to chtějí rozdat na umístnění, vypustíme naostro.

Cyklojízda na horských kolech z Šopy 2 do Šopy 1

Trasa povede od 9,00 z Kurnik Šopa 2 přes Černý les, Landek, Petřkovice, Hošťálkovice, Děhylov, Dobroslavice a Plesnou po neznačených stezkách a značených cyklostezkách až do Kurnik Šopa 1. Vyjížďka bude přibližně 3 až 3,5 hod. o délce 46 km a je určena pro zdatné cyklisty na horských kolech. Tato trasa nebude nijak značena, je možné jet podle navigace nebo v hromadném balíku cyklistů za "vodičem". Účastníci této jízdy mají přísný zákaz požívání alkoholu před jízdou i během ní. Na kontrolních bodech pro ně bude připraveno nealko pivo a voda na doplnění bidonů.  


Pravidla běhu a jízdy KurnikŠopaRun.

 1. Kurnik Šopa Run není závod na čas. Jedná se o akci, oslavu našich hospod, piva, radosti a charitě. Každý si může vybrat z různě náročných tras, jednotný start je v 11,00 hod. 24 kilometrů z Porubské hospody, do hospody v centru a zpět. 12 kilometrů z hospody v centru do Porubské hospody. 7 kilometrů kočárková trasa z Porubské hospody za řeku Opavici v Třebovicích a zpět. Cyklojízda bude odstartována v 10.00 z Šopy 2
 2. Jelikož trasa vede přes 3 křižovatky, velice prosíme o dodržení pravidel silničního provozu! Na každé křižovatce bude hlídka, která bude pro jistotu ještě účastníky hlídat. Kdo půjde nebo poběží na červenou, bude diskvalifikován. Takže prosím pamatujme, není to závod, ale akce. Čas ani pořadí není důležité!
 3. Každý registrovány účastník, který zaplatil startovací poplatek 250 Kč obdrží při registraci před startem v Porubské hospodě nebo v centru (záleží kterou trasu si zvolí) startovací balíček, jenž bude obsahovat: tričko Běhu (zaregistroval-li se mezi prvními 50 účastníky), startovací číslo se jménem, jenž musí mít po celou dobu závodu viditelně na sobě a tvrzený plastový pivní kelímek se kterým poběží nebo půjde celou trasu až do cíle. Každý účastník má nárok na 3 velká piva zdarma. 
 4. Na trase budou dvě občerstvovací stanice s pivem a vodou. Startovací číslo bude obsahovat 3 prázdná políčka. Každý účastník musí projít občerstvovací stanicí, kde má nárok na 0,5 l piva a kde obdrží razítko do prázdné povinné kolonky při vypití aspoň jednoho loku. Zapřisáhlí abstinenti mají místo minimálního 1 loku, povinnost udělat 21 dřepů. 3. pivo dostane v cíli stvrzené také razítkem na startovací číslo. Bez orazítkovaných 2 povinných políček nedostane účastník v cíli medaili. Proto je doporučeno ostražitě hlídati si svůj osobní kelímek, do kterého vám může být načepovaná i voda pro osvěžení na kontrolních stanovištích. 
 5. Účastníci cyklojízdy mají přísný zákaz požívaní alkoholu před jízdou i během ní. Pro jejich občerstvení bude zajištěno na kontrolních bodech nealko pivo a voda. Trasa se nedokáže vyhnout veřejným komunikacím a tudíž každé kolo bude vybaveno předepsanou výbavou. Toto se týká i povinnosti nošení cyklistické helmy na hlavě během celé vyjížďky. Jakékoliv porušení bezpečnostních pravidel je trestáno diskvalifikací! Každému cyklistovi doporučujeme si trasu projet předem a seznámit se s ní a jejím profilem. 
 6. Běžci 24 kilometrové trasy si mohou vybrat, kdy projde kontrolními stanovišti, jestli cestou do centra nebo zpět. Na otočce v hospodě v centru mohou dostat vodu, nebo banán.
 7. Účastníci 12 kilometrové trasy  a cyklojízdy, budou mít k dispozici v hospodě v centru igelitové pytle s jejich startovacím číslem, kde si mohou odložit své osobní věci, které jim budou převezeny do cíle v Porubě k vyzvednutí.
 8. Každý účastník, který dorazí do cíle dle pravidel dostane pamětní dřevěnou medaili vyrobenou Chráněnou dílnou Pavela Kašinga v Hrabyni a polévku.
 9. Slavnostní start 12 km trasy bude před Kurnik Šopa 2, ostrý bude proveden až za první velkou křižovatkou, protože nám je jasné, že když se sejdou dva běžci tak si to nakonec budete chtít rozdat aspoň na pořadí.
 10. V cíli nás pak bude čekat losování startovních čísel o 3 sympatické ceny a slavnostní předání šeku pro ABC - Autismus bez cenzury.
 11. Účastníci, kteří nedosáhli 18 let se povinnost pití piva netýká.